مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات انواع کنسرویجات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز صادرات کنسرو خاویار ماهی عمده

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه تشخیص خاویار اصلآشنایی با توزیع کنندگان کنسرو خاویار ماهی عمده

کنسرو خاویار ماهی عمده را می تواند از نمایندگان فروش غذاهایی دریایی تهیه کرد. خواص بیشمار خاویار سبب شده این خوراک در تمامی کشورها جایگاه خاصی داشته باشد. در اینجا قرار است شما را با فواید و مرکز صادرات کنسرو خاویار ماهی عمده آشنا کنیم.

مرکز صادرات کنسرو خاویار ماهی عمده

نحوه تشخیص خاویار اصل

نحوه تشخیص خاویار اصل خاویار که مروارید های شور و لزج مانندی است از تاس میاهاین به دست می آید. ماهیان خاویاری انواع مختلفی دارند. بهترین نوع آنها سه گونه هستند که با کیفیت ترین نوع خاویار را تولید میکنند.

بلوگا: خاویار ماهی بلوگا بیشترین و بهترین نوع خاویار از این ماهی تولید میشود. رنگ خاویار این ماهی از سیاه تا خاستکری متغییر است. لازم است بدانید که خاویار در سه نوع سیاه، سرخ و طلایی که بهترین آنها خاویار سیاه است.

آستارا: خاویاری که این ماهی تولید میکند رنگی زیتونی مایل به قهوای و سرخ دارد. این نوع خاویار از بهترین و خوش طعم ترین نوع خاویار در دنیا شناخته شده است.

سوروگا و بری: دانه های خاویار این گونه از نظر اندازه کمی کوچکتر است و مزه شورتری دارد. قیمت این نوع ارزانتر بوده و رنگ آن‌ از خاکستری روشن تا مشکی است.

این موارد سه نوع از بهترین و مرغوبت ترین خاویارها میباشند که در بسته بندی های مخصوص و در فروشگاه های معتبر غذاهای دریایی به فروش میرسند. دقت کنید که در خرید خاویار انواع تقلبی و بی کیفیت را نخرید چرا که ممکن است مصرف آن سبب تهوع، اسهال، سر درد، سرگیجه و.. شود.

آشنایی با توزیع کنندگان کنسرو خاویار ماهی عمده

آشنایی با توزیع کنندگان کنسرو خاویار ماهی عمده همانطور که میدانید ایران به عنوان اولین و بهترین تولید کننده خاویار طبیعی در جهان شناخته شده است. به طوریکه ار ۲۷ گونه ماهیان خاویاری ۵ گونه معروف و خاص آنها در دریای خزر موجود هستند. به همین خاطر خاویار ماهی دریای خزر حدود ۹۳ درصد از خاویار کل جهان را دارا می باشد.

علاوه بر نوع طبیعی که از دریا صید و استخراج میشود ایران از نظر تولید خاویار پرورشی در جایگاه ویژه ای قرار دارد. از آنجایی که ماهی خاویار هنگام احساس خطر مایع خاصی به روی خاویار های خود ترشح میکند امروزه برای جلوگیری از پایین امدن ارزش و کیفیت تخم های خاویار را به صورت سزارین استخراج کرده و بخشی را برای تخم گذاری مجدد در شکم ماهی باقی میگذارند. پس از سزارین ماهی نزدیک شش ماه در استخرهای مخصوص تحت مراقبت است سپس به دریا بازگردانده میشود. این چرخه میتواند شش بار انجام شود.

در نهایت خاویارهای طبیعی و پرورشی با بالاترین کیفیت و بهترین‌ بسته بندی در وزن های مختلف تهیه و توزیع میشود. این خاویارها پس از بهره برداری به صورت عمده و جزعی در اختیار بازار های داخلی و یا به صورت صادرات به بازار های خارجی راه پیدا میکنند.

حیدر فرضی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات انواع کنسرویجات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *