مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات انواع کنسرویجات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

توزیع انواع کنسرو خاویار ماهی اصل

آنچه در این مقاله می خوانید...

ارزشمندی تغذیه ای خرید خاویار برای کودکانبهترین تولیدکنندگان کنسرو خاویار ماهی اصل

ماهیان خاویار شامل پنج گونه ماهان ممتاز جهان شناخته می شوندکه شامل:تاس ماهی یا چاباش،تاس ماهی ایرانی یا قره برون،فیل ماهی یا بلوگا،ماهی ازون برون یا سوروگا و ماهی شیپ از انواع اصلی میاهیان خاویار دریای خزر می باشند.

اما خاویار ماهی چیست؟ می توان گفت یکی از گران ترین غذاهای جهان خاویار می باشد.خاویار با اینکه سرشار از انرژی و خاصیت غذایی می باشد اما در کشور ما به علت قیمت بالا مصرف چندانی ندارد و اکثر خاویار ها به صورت کنسرو خاویار ماهی اصل به کشور های دیگر صادر می شوند.تا جایی که به علت قیمت بالا و ارزش غذایی فراوان به مروارید سیاه معروف است

کلمه خاویار فارسی بوده و از همان کلمه خاک آور به معنای تخم ریز گرفته شده است. زیرا خاویار همان تخمک های بارور نشده در تخمدان ماهیان ماده می باشد. به ماهیان خاویار اصطلاحا استروژن نیز گفته می شود. برای صید خاویار پیش از این ماهیان خاویار را با چکشی پلاستیکی بیهوش می کردند و پس از تخلیه خاویار آن گوشت آن را نیز به فروش می رساندند اما امروزه از طریق سزارین تخم هارا از بدن ماهی خارج کرده و تعدادی از آنها را برای باروری مجدد آماده می کنند سپس ماهی را نشانه گذاری کرده و به دریا بازمی گردانند. این کار را می توان تا 6 بار برای هر ماهی خاویار انجام داد.زیرا تهیه خاویار از یک ماهی 12 ت 16 سال زمان لازم است.

ماهیان خاویار 27 گونه و زیر گونه دارند که تنها 6 گونه آن در دریای خزر زندگی می کنند.در میان انواع خاویار های طلایی،سرخ و سیاه خاویار سیاه ارزش بسیار بالایی دارد.

توزیع انواع  کنسرو خاویار ماهی اصل

ارزشمندی تغذیه ای خرید خاویار برای کودکان

ارزشمندی تغذیه ای خرید خاویار برای کودکان ارزش غذایی ماهیان خاویار بیش از هرچیز به علت تخم آنها می باشد. همانطور که گفتیم به علت ارزش بالایی که دارد به مروارید سیاه مشهور است پروتئین موچود در خاویار از هیستامین،ایزولوسین و اسیدهای آمینه آرزین،لیزین و میتونین تشکیل شده است.خاویار به علت غلظت بالایی که از اسیدهای چرب از نوع امگا3 دارد از ابتلا به افسردگی و بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند. به هین علت در کشورهایی که خاویار در سبد غذایی مردم وجود دارد ابتلا به افسردگی کمتر دیده می شود.

مصرف خاویار در سنین کودکان دارای خواص بسیاری می باشد و نباید از اهمیت آن در رشد جسمی و فکری کودکان چشم پوشی کرد. خاویار را می توان یک وعده غذایی کامل، مفید و پرانرژی برای کودکان در نظر گرفت. امگاه3 موجود در آن برای کودکان ابتدایی بسیار مفید می باشد. که علاوه بر امگاه3 دارای ویتامین های D,A,K2, و روی ،اسیدهای چرب DHA و ید می باشد.

مصرف خاویار برای کودکان به رشد مغز و تقویت سیستم ایمنی بدن آنها کمک می کند. و همینطور از ابتلا به بیماری های دیابت،التهاب و فشار خون بالا جلوگیری می کند.

بهترین تولیدکنندگان کنسرو خاویار ماهی اصل

بهترین تولیدکنندگان کنسرو خاویار ماهی اصل همانطور که می دانید کنسرو ماهی خاویار یکی از گرانترین خوراکی های جان به شمار می آید. خاویار های تهیه شده از ماهیان خاویار توسط شرکت های ایرانی به صورت فله و یا بسته بندی شده عرضه می شوند.علاوه بر قیمت بالای خاویار برندها، کیفیت و نوع بسته بندی آن در قیمت گذاری آن تاثیر دارند.

برای جستجو قیمت کنسرو ماهی خاویار می توانید با جستجو در اینترنت و یا از طریق همین سایت از قیمت کنسرو خاویار ماهی سیاه و کنسرو خاویار ماهی طلایی مطلع شوید.

حیدر فرضی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات انواع کنسرویجات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *